Ceny nemovitostí jsou rozdílné

Důvodů, proč jsou ceny nemovitostí tak rozdílné, je skutečně několik a je potřeba z nich vycházet. Odhad nemovitostí je nesmírně důležitý nejen pro prodej, ale rovněž je součástí dědického řízení, rozdělení majetku a vypořádání se v případě rozvodu nebo i při získání hypotéčního úvěru. Možností je skutečně mnoho a věřte nebo ne, tak žádná kalkulačka nastavená pro tento úkon nedokáže správně rozlousknout odhad ceny nemovitosti. Přesto jedno řešení by tu bylo a to obrátit se na odborníky, kteří se zabývají prodejem a mají přehled nejen o cenách. Reality Maxima je nejlepší cestou a tuto službu provede zcela zdarma a nezávazně.

odhady nemovitosti

Několik různých cen, která bude stěžejní?

Existuje několik možných cen, které jsou velmi zajímavé, nic méně pro prodej je nejzajímavější kupní cena a tu si lze spolehlivě objednat i před formulář. Maxima provede odhad nemovitostí online a výsledek získá každý na uvedený e-mail.
Kupní cena – jedná se v podstatě o cenu, za kterou by se reálně vaše nemovitost prodala. Ale je nutné vzít v úvahu, že odhad ceny bytu nemusí být konečnou výslednou sumou. Profesionál totiž umí zařídit daleko víc. Díky skvělým znalostem a službám, je možné nemovitost prodat daleko lépe. Na této ceně se podílí i samozřejmě prodejce, který si nechal odhad ceny domu, bytu či pozemku provést.

moderní kuchyně

Tržní cena – v podstatě se jedná o sumu, která se v dané chvíli obvykle pohybuje v dané lokalitě. Nicméně i zde se může snadno udělat při neznalosti chyba, zvláště pokud se bude jednat o odhad ceny pozemku.
Cena zjištěná – jedná se o administrativní cenu, o kterou se postará Ministerstvo financí a určuje jí oceňovací předpis.
Zadlužitelná cena – ta je nutná v případě toho, že chcete nemovitost kupovat a je nutné provést odhad ceny nemovitosti pro získání hypotéčního úvěru. Je ale pravdou, že může být podstatně nižší, než bude kupní a tím samozřejmě vznikají další problémy, kde získat další finanční hotovost na koupi.