Jak pečovat o řemínky u hodinek

Nezbytnou součástí každých náramkových hodinek je pásek. Ten může být vyroben z celé řady nejrůznějších materiálů. U kvalitních hodinek máte vždy záruku, že se jedná o materiály šetrné k vaší pokožce a tedy takové, které vám nezpůsobí žádné alergické reakce.

  • O každý hodinkový řemínek je ale nutné vhodně pečovat.
  • Některé budou vyžadovat náročnější údržbu a jiné patří k takzvaným bezúdržbovým.

Větší péči bude třeba věnovat koženým řemínkům. Ty v žádném případě nepatří do vody a ani na přímé slunce. Kožený řemínek ošetříte tak, že z něho vlhkou houbičkou setřete pot a nečistoty a ošetříte krémem. Kožený řemínek lze také impregnovat. Tyto typy řemínků se většinou dávají na společenské hodinky nebo na hodinky na běžné nošení. Mohou je mít také některé hodinky s GPS.

  • Další možností pro společenské hodinky je nerezová ocel.
  • Díky tomu, že tento materiál nepodléhá korozi, je péče o něj snadná.
  • Stačí občas jen omýt vodou.

Pokud bychom se zaměřili na pánské sportovní hodinky, pak tento typ bývá doplněn například silikonovým páskem. Ten patří ke zmíněným bezúdržbovým. Stačí ho čas od času prostě jen lehce omýt.

  • Jestliže máte hodinky s nylonovým řemínkem, pak z něho nečistoty odstraníte běžným mýdlem a vlažnou vodou. 

Romantika nebo unisex?

Celá řada sportovních hodinek je vyráběna tak, aby byly tzv. unisex. Přesto není problém najít mezi nimi i takové, které jsou na první pohled čistě dámskou záležitostí. Dámské sportovní hodinky s romantickým nádechem, který ještě více podtrhuje příjemná růžová barva, jsou dámské hodinky Lorus Sport. Zaujmou vás svým subtilním vzhledem a jedinečným designem.

  • Protože se na první pohled nejedná o klasické sportovní hodinky, je možné je využívat i na běžné nošení nebo je vzít jako vhodný doplněk i ke společenskému oblečení.